Start time list of Unaffiliated Dressage INC. Trailblazers Qualifiers

Times
Event ID: 61200
Start event: 30th November, 2019, 09:00:00
End event: 30th November, 2019, 17:00:00
Event name: Unaffiliated Dressage INC. Trailblazers Qualifiers
Venue: Northcote Stud
Association: Trailblazers

Please Note: Some Show Organisers may release times/drawn orders for part of the classes in a show with further classes to follow. Times/drawn orders update automatically once they are published by the organiser.
Classes with running order
  • 30th November, 2019
  • 09:00:00 - Intro A (2008) JUNIOR TRAILBLAZERS QUALIFIER (11) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:00:00
      Bryony Fearnley
      Dime
      S
      162
      1
    • 09:06:00
      Evie Fairbrother
      Alvescot Fantasia
      J
      137
      1
    • 09:12:00
      fiona griffiths
      billy blade
      S
      157
      1
    • 09:18:00
      lisa durant
      Landara
      S
      133
      1
    • 09:24:00
      Chloe Cheetham
      Mayhem
      S
      138
      1
    • 09:30:00
      Janelle Holden
      Captain Bond
      S
      117
      1
    • 09:36:00
      Will Scarlett
      Josh
      S
      145
      1
    • 09:42:00
      Alisha Dahar
      Dougal
      J
      159
      1
    • 09:48:00
      Katie Pugh
      Cherrytree Friar Tuck
      S
      135
      1
    • 09:54:00
      Louise Hilton
      Addrigoole Cee Bee
      S
      148
      1
    • 10:00:00
      Jessica Woods
      Mayflower
      J
      158
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 10:16:00 - Prelim 12 (2005 REVISED 2016) JUNIOR & SENIOR TRAILBLAZER... (16) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 10:16:00
      Katherine Payne
      Castle Blaze
      S
      155
      1
    • 10:22:00
      Russell Wright
      Absolute Design
      S
      151
      1
    • 10:28:00
      Victoria Bailey
      Fudge
      S
      134
      1
    • 10:34:00
      Sara Entwistle
      Clonkyle Mayflower
      S
      106
      1
    • 10:40:00
      Niamh Stuart
      Rosebud
      J
      108
      1
    • 10:46:00
      Howard Pighills
      MR PORTER III
      S
      118
      1
    • 10:52:00
      Michelle Hincks
      Coolrock Arkglow
      S
      146
      1
    • 10:58:00
      Emma Monk
      Bairdmoor Beyonce
      J
      100
      1
    • 11:04:00
      Sue Asher
      Bowland Little Star
      S
      144
      1
    • 11:10:00
      Sarah Parker
      Erdyl Lloyd
      S
      124
      1
    • 11:16:00
      Georgina Dymond-Muller
      Clogher Miss Bamber
      S
      105
      1
    • 11:22:00
      Aneta Cadman
      Spencer
      S
      107
      1
    • 11:28:00
      Katie Mulrooney
      Cwmtawe duffy
      J
      103
      1
    • 11:34:00
      Amanda Molyneux
      Jack
      S
      139
      1
    • 11:40:00
      Sam Rippon
      Milo
      S
      140
      1
    • 11:46:00
      Russell Wright
      Scorpion
      S
      150
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 11:58:00 - Prelim 18 (2002 REVISED 2016) JUNIOR & SENIOR TRAILBLAZER... (25) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:58:00
      Katherine Payne
      Castle Blaze
      S
      155
      1
    • 12:04:00
      Sam Rippon
      Basil
      S
      141
      1
    • 12:10:00
      Fran Edwards
      Trevor
      S
      142
      1
    • 12:16:00
      Jessica Woods
      Mayflower
      J
      158
      1
    • 12:22:00
      Louise Hilton
      Addrigoole Cee Bee
      S
      148
      1
    • 12:28:00
      Russell Wright
      Scorpion
      S
      150
      1
    • 12:34:00
      Katie Pugh
      Cherrytree Friar Tuck
      S
      135
      1
    • 12:40:00
      Amy Simpson
      Northern Echo
      J
      111
      1
    • 12:46:00
      Sue Asher
      Bowland Little Star
      S
      144
      1
    • 12:52:00
      Lily Bowker
      Gogolisto
      S
      116
      1
    • 12:58:00
      Sarah Parker
      Erdyl Lloyd
      S
      124
      1
    • 13:04:00
      Georgina Dymond-Muller
      Clogher Miss Bamber
      S
      105
      1
    • 13:10:00
      Aneta Cadman
      Spencer
      S
      107
      1
    • 13:16:00
      Katie Mulrooney
      Cwmtawe duffy
      J
      103
      1
    • 13:22:00
      Judy Bowen
      Llwyngell Erin
      S
      120
      1
    • 13:28:00
      COMFORT BREAK
      -
      1
    • 13:38:00
      Jo Ainsworth
      Gosdale Azzarro z
      S
      161
      1
    • 13:44:00
      Katie Dutton
      Paddy
      J
      149
      1
    • 13:50:00
      Eleanor Whitham
      mack's prince
      J
      156
      1
    • 13:56:00
      Charlene Hanson
      Northern ambition
      S
      102
      1
    • 14:02:00
      Tru Dennison
      Blue Eyed Boy
      J
      154
      1
    • 14:08:00
      Amy Simpson
      Jonjo Star
      J
      112
      1
    • 14:14:00
      Julie Payler
      Josie Mick
      S
      132
      1
    • 14:20:00
      Cath Garner
      Two mills M.J
      S
      130
      1
    • 14:26:00
      Sophie Oldcorn
      Purdy
      S
      125
      1
    • 14:32:00
      Pamela Waring
      Dolly
      S
      115
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:48:00 - Novice 24 (2010 REVISED 2016) JUNIOR & SENIOR TRAILBLAZER... (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:48:00
      Amy Simpson
      Jonjo Star
      J
      112
      1
    • 14:54:00
      Cath Garner
      Two mills M.J
      S
      131
      1
    • 15:00:00
      Susan Midgley
      Sunny ridge Cross
      S
      128
      1
    • 15:06:00
      Faye Bowles
      Marti
      S
      127
      1
    • 15:12:00
      karon Windle
      redoutable grace
      S
      153
      1
    • 15:18:00
      Leanne Smith
      Bee Bye Ely
      S
      136
      1
    • 15:24:00
      Debbie Jenkinson
      Portland
      S
      152
      1
    • 15:30:00
      Rochelle Butterworth
      Samara Star
      S
      104
      1
    • 15:36:00
      Amy Simpson
      Northern Echo
      J
      111
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:45:00 - Novice 34 (2009 REVISED 2016) JUNIOR & SENIOR TRAILBLAZER... (12) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:45:00
      Pamela Waring
      Dolly
      S
      115
      1
    • 15:51:00
      Julie Payler
      Josie Mick
      S
      132
      1
    • 15:57:00
      Emily Newman
      Joey
      S
      126
      1
    • 16:03:00
      Annabelle Mackenzie
      Kye
      S
      114
      1
    • 16:09:00
      Rachel Gore
      Thomas
      S
      113
      1
    • 16:15:00
      Georgina Ward Dunleavy
      Our Boy Bruce
      S
      123
      1
    • 16:21:00
      Laura Butterfield
      Abergwaun Witch
      S
      122
      1
    • 16:27:00
      Beth Davies
      Blu Lou Boy
      J
      101
      1
    • 16:33:00
      kate daly
      Caipirinha II
      S
      109
      1
    • 16:39:00
      kim nichols
      Casino royale
      S
      129
      1
    • 16:45:00
      Samantha Baker
      Limerick Lady Rebel
      S
      147
      1
    • 16:51:00
      Nicola Wainwright
      Castleberg
      S
      160
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17:10:00 - Elementary 44 (2002) - SENIOR TRAILBLAZERS QUALIFIER (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:10:00
      Rochelle Butterworth
      Samara Star
      S
      104
      1
    • 17:16:00
      Laura Butterfield
      Abergwaun Witch
      S
      122
      1
    • 17:22:00
      Nicola Wainwright
      Castleberg
      S
      160
      1
    • 17:28:00
      Beth Davies
      Blu Lou Boy
      J
      101
      1
    • 17:34:00
      kim nichols
      Casino royale
      S
      129
      1
    • 17:40:00
      Samantha Baker
      Limerick Lady Rebel
      S
      147
      1
    • 17:46:00
      kate daly
      Caipirinha II
      S
      109
      1
    • 17:52:00
      Joanne Holding
      October Star
      S
      121
      1
    • 17:58:00
      Donna Cartmell
      Samia
      S
      143
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena