Start time list of Myerscough College Premier League

Times
Event ID: 60771
Start event: 4th March, 2020, 00:00:00
End event: 8th March, 2020, 00:00:00
Event name: Myerscough College Premier League
Venue: Myerscough College
Association: British Dressage

Please Note: Some Show Organisers may release times/drawn orders for part of the classes in a show with further classes to follow. Times/drawn orders update automatically once they are published by the organiser.
Classes with running order
  • 4th March, 2020
  • 08:00:00 - 1 - Medium 75 2002 - S (20) - Arena 1
    Sponsor: TopSpec
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:00:00
      Grace Cooper
      Cedarmount Cavalier
      G
      295
      1
    • 08:08:00
      Ryan Todd
      Dee jay asgard
      G
      147
      1
    • 08:16:00
      Lisa Marriott
      Rockstar 1
      G
      119
      1
    • 08:24:00
      Lucy Cliff
      Gestion
      G
      127
      1
    • 08:32:00
      Annie Lloyd -Aylett
      Fürst Ricci
      G
      117
      1
    • 08:40:00
      Amy Tilston
      Jasper Fan It Alde Honk
      G
      157
      1
    • 08:48:00
      Melissa Chapman
      Inocencio DHI
      G
      240
      1
    • 08:56:00
      1 1
      Wind Stern
      G
      322
      1
    • 09:04:00
      Darcas Lever
      French Noir MFS
      G
      244
      1
    • 09:12:00
      Dan Greenwood
      Krack DE
      G
      164
      1
    • 09:20:00
      break
      -
      1
    • 09:35:00
      Katie Bagot
      Zomaar
      G
      134
      1
    • 09:43:00
      Jenny Ainscough
      Showstar
      G
      163
      1
    • 09:51:00
      James Coombs-Gyde
      Woodlander Sir Gorgeous
      G
      252
      1
    • 09:59:00
      India Keates-Robinson
      Cubea N
      G
      261
      1
    • 10:07:00
      Jane Houghton
      Halantha
      G
      263
      1
    • 10:15:00
      Rachel Wolfenden
      Karaka Point
      G
      280
      1
    • 10:23:00
      Dorothy Hames
      DHI Dinegro
      G
      296
      1
    • 10:31:00
      1 1
      Floristo
      G
      138
      1
    • 10:39:00
      Darcas Lever
      Gustav IV
      G
      249
      1
    • 10:47:00
      Sophie Taylor
      Jerrydale
      G
      205
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 11:10:00 - 2 - Advanced Medium 96 2011 - S (22) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:10:00
      Paul Hayler
      Samurai jubilee
      G
      222
      1
    • 11:17:30
      Ryan Todd
      Mount st John Di Romantica
      G
      149
      1
    • 11:25:00
      Annie Lloyd -Aylett
      Fürst Ricci
      G
      117
      1
    • 11:32:30
      Matt Frost
      Helga
      G
      122
      1
    • 11:40:00
      Fenella Quinn
      Ghita Fille de Zita S
      G
      143
      1
    • 11:47:30
      1 1
      Floristo
      G
      138
      1
    • 11:55:00
      1 1
      Jolianna
      G
      151
      1
    • 12:02:30
      Gemma Moss
      Guadiana Caniceira
      G
      104
      1
    • 12:10:00
      Charlotte Lutener
      AB Barroco
      G
      186
      1
    • 12:17:30
      Dan Greenwood
      Krack DE
      G
      164
      1
    • 12:25:00
      Jessica Hickey
      Ziezo I
      G
      172
      1
    • 12:32:30
      Break
      -
      1
    • 12:47:30
      Melissa Chapman
      TCE Happy Boy
      G
      241
      1
    • 12:55:00
      Avery Maude
      Double Agent
      G
      250
      1
    • 13:02:30
      Charlotte Snape
      Camelot III
      G
      251
      1
    • 13:10:00
      Paul Hayler
      Jaranero MIBXIII
      G
      223
      1
    • 13:17:30
      Ryan Todd
      Quasar TD
      G
      148
      1
    • 13:25:00
      James Coombs-Gyde
      Woodlander Sir Gorgeous
      G
      252
      1
    • 13:32:30
      Sarah Higgins
      Fiddler
      G
      287
      1
    • 13:40:00
      Jessica Dunn
      Woodcroft Ferdinand
      G
      102
      1
    • 13:47:30
      Sarah Rao
      Faydirime zh
      G
      286
      1
    • 13:55:00
      Mary Pritchard
      Unison King
      G
      211
      1
    • 14:02:30
      Gemma Owen
      Sirius Black III
      G
      179
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 14:20:00 - 3 - Advanced 102 2012 (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:20:00
      Jess Shaw
      DUTCH DISCOVERY
      G
      185
      1
    • 14:27:30
      Samantha Brown
      Holmegards Bastian
      G
      195
      1
    • 14:35:00
      Beth Bainbridge
      Guess Van De Moerhoef
      G
      235
      1
    • 14:42:30
      Paul Keenan
      Whoopy
      G
      264
      1
    • 14:50:00
      Angharad Harries
      Happiness
      G
      266
      1
    • 14:57:30
      Victoria Johnson
      Temujin
      G
      284
      1
    • 15:05:00
      Sarah Higgins
      Fiddler
      G
      287
      1
    • 15:12:30
      Sarah Rao
      Faydirime zh
      G
      286
      1
    • 15:20:00
      Philippa Hamilton
      East Point
      G
      327
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 15:50:00 - 4 - British Dressage Young Horse British Dressage Young H... (12) - Arena 1
    Sponsor: Shearwater
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:50:00
      Darren Hicks
      Woodcroft Django Mon Ami
      G
      155
      1
    • 15:50:00
      Samantha Britton
      Woodcroft Liberte Mon Amie
      G
      154
      1
    • 15:57:00
      Melissa Chapman
      TCE Jubilant Al Sno
      G
      242
      1
    • 15:57:00
      Dan Greenwood
      SJL Baks Zacco
      G
      165
      1
    • 16:04:00
      Beth Bainbridge
      Active Scuderia II
      G
      233
      1
    • 16:04:00
      Sophie Taylor
      Jerrydale
      G
      205
      1
    • 16:11:00
      break
      -
      1
    • 16:16:00
      Alice Banner
      Westside Gilliemot
      G
      132
      1
    • 16:16:00
      Fenella Quinn
      Jefferson P.
      G
      144
      1
    • 16:23:00
      Lisa Marriott
      Juno's Whispering Angel
      G
      120
      1
    • 16:23:00
      India Keates-Robinson
      Keyland Fantasia
      G
      262
      1
    • 16:30:00
      lucinda bellis
      Briarwood Firefly
      G
      309
      1
    • 16:30:00
      Darren Hicks
      Duchess Calina
      G
      156
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 17:20:00 - 5 - Advanced Medium 92 2011 - S (22) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:20:00
      Ryan Todd
      Mount st John Di Romantica
      G
      149
      1
    • 17:28:00
      Gemma Owen
      Sirius Black III
      G
      179
      1
    • 17:36:00
      Lisa Marriott
      Rockstar 1
      G
      119
      1
    • 17:44:00
      Matt Frost
      Helga
      G
      122
      1
    • 17:52:00
      Paul Hayler
      Samurai jubilee
      G
      222
      1
    • 18:00:00
      Lucy Cliff
      Gestion
      G
      127
      1
    • 18:08:00
      Jessica Dunn
      Woodcroft Ferdinand
      G
      102
      1
    • 18:16:00
      1 1
      Jolianna
      G
      151
      1
    • 18:24:00
      Fenella Quinn
      Ghita Fille de Zita S
      G
      143
      1
    • 18:32:00
      Ryan Todd
      Quasar TD
      G
      148
      1
    • 18:40:00
      Paul Hayler
      Davinci 299
      G
      318
      1
    • 18:48:00
      break
      -
      1
    • 19:03:00
      Dan Greenwood
      Krack DE
      G
      164
      1
    • 19:11:00
      Mary Pritchard
      Unison King
      G
      211
      1
    • 19:19:00
      Emma Blundell
      MSJ Furstin Fugger
      G
      213
      1
    • 19:27:00
      Greg Sims
      Waverley Dante
      G
      230
      1
    • 19:35:00
      Avery Maude
      Double Agent
      G
      250
      1
    • 19:43:00
      Charlotte Snape
      Camelot III
      G
      251
      1
    • 19:51:00
      Angharad Harries
      Happiness
      G
      266
      1
    • 19:59:00
      India Keates-Robinson
      Cubea N
      G
      261
      1
    • 20:07:00
      Paul Hayler
      Jaranero MIBXIII
      G
      223
      1
    • 20:15:00
      Charlotte Calvert
      ZKorenbloem Royal Rebel
      G
      207
      1
    • 20:23:00
      Tyler Bradshaw
      Igor VIII
      G
      276
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 5th March, 2020
  • 07:45:00 - 6 - Premier League Advanced Medium 98 - S (31) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 07:45:00
      Avery Maude
      Double Agent
      G
      250
      1
    • 07:52:30
      Fenella Quinn
      Ghita Fille de Zita S
      G
      143
      1
    • 08:00:00
      Gemma Moss
      Guadiana Caniceira
      G
      104
      1
    • 08:07:30
      Clara Withers
      Faconnable
      G
      136
      1
    • 08:15:00
      Matt Frost
      Helga
      G
      122
      1
    • 08:22:30
      Ryan Todd
      Quasar TD
      G
      148
      1
    • 08:30:00
      Lucy Cliff
      Gestion
      G
      127
      1
    • 08:37:30
      Jessica Dunn
      Woodcroft Ferdinand
      G
      102
      1
    • 08:45:00
      Susie White
      Seventh Heaven ll
      G
      142
      1
    • 08:52:30
      1 1
      Jolianna
      G
      151
      1
    • 09:00:00
      Break
      -
      1
    • 09:15:00
      Jenny Ainscough
      Showstar
      G
      163
      1
    • 09:22:30
      Dan Greenwood
      Krack DE
      G
      164
      1
    • 09:30:00
      Jessica Hickey
      Ziezo I
      G
      172
      1
    • 09:37:30
      Tyler Bradshaw
      Gijsbert
      G
      277
      1
    • 09:45:00
      BECKY MOODY
      Jagerbomb
      G
      181
      1
    • 09:52:30
      Charlotte Lutener
      AB Barroco
      G
      186
      1
    • 10:00:00
      Samantha Brown
      Holmegards Bastian
      G
      195
      1
    • 10:07:30
      Henry Boswell
      fuerteventura
      G
      208
      1
    • 10:15:00
      Paul Hayler
      Davinci 299
      G
      318
      1
    • 10:22:30
      Annie Lloyd -Aylett
      Fürst Ricci
      G
      117
      1
    • 10:30:00
      Stuart Mason
      Just Johnny II
      G
      221
      1
    • 10:37:30
      break
      -
      1
    • 10:52:30
      Eilidh Grant
      Mount St John Doornroos II
      G
      226
      1
    • 11:00:00
      Charlotte Snape
      Camelot III
      G
      251
      1
    • 11:07:30
      Ryan Todd
      Mount st John Di Romantica
      G
      149
      1
    • 11:15:00
      James Coombs-Gyde
      Woodlander Sir Gorgeous
      G
      252
      1
    • 11:22:30
      Kirsty Imm
      Don-Davidoff CL
      G
      253
      1
    • 11:30:00
      India Keates-Robinson
      Cubea N
      G
      261
      1
    • 11:37:30
      Angharad Harries
      Happiness
      G
      266
      1
    • 11:45:00
      Victoria Johnson
      Temujin
      G
      284
      1
    • 11:52:30
      Emily Coller
      Flabbergasted II
      G
      285
      1
    • 12:00:00
      Tyler Bradshaw
      Igor VIII
      G
      276
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 12:30:00 - 7 - Premier League FEI Prix St Georges - S (40) - Arena 1
    Sponsor: Fairfax Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 12:30:00
      Caitlin Burgess
      Chocotof
      G
      112
      1
    • 12:38:00
      Matt Frost
      Summerhouse Delano
      G
      123
      1
    • 12:46:00
      Fiona Brennan
      De Angelis II
      G
      129
      1
    • 12:54:00
      Lucy Cliff
      Guarantee
      G
      128
      1
    • 13:02:00
      Abigail Lyle
      Suspension Giraldo
      G
      326
      1
    • 13:10:00
      Fenella Quinn
      Creatzo
      G
      145
      1
    • 13:18:00
      Ryan Todd
      Woodcroft Dancing Queen
      G
      150
      1
    • 13:26:00
      Gemma Moss
      Don Dino
      G
      103
      1
    • 13:34:00
      Dan Greenwood
      Flore II
      G
      166
      1
    • 13:42:00
      Sarah Higgins
      Easter Bunny II
      G
      289
      1
    • 13:50:00
      break
      -
      1
    • 14:05:00
      HANNAH MOODY
      Eureko
      G
      183
      1
    • 14:13:00
      Robyn Smith
      Francesco 77
      G
      173
      1
    • 14:21:00
      alicia lee
      bonita vi
      G
      175
      1
    • 14:29:00
      Matt Frost
      Deco II
      G
      167
      1
    • 14:37:00
      Rebecca McNair
      Bolana
      G
      180
      1
    • 14:45:00
      Natalie Widdowson
      Gorgeous George IV
      G
      169
      1
    • 14:53:00
      BECKY MOODY
      FULL FUSION BS
      G
      182
      1
    • 15:01:00
      Jess Shaw
      DUTCH DISCOVERY
      G
      185
      1
    • 15:09:00
      Mark Forrest
      GF Dusautoir
      G
      187
      1
    • 15:17:00
      Samantha Brown
      Holmegards Bastian
      G
      195
      1
    • 15:25:00
      Victoria Hamer
      Zxen
      G
      200
      1
    • 15:33:00
      Break
      -
      1
    • 15:45:00
      Rebecca Hughes
      Classic Goldstrike
      G
      268
      1
    • 15:53:00
      Sarah Higgins
      Davidoff
      G
      290
      1
    • 16:01:00
      Jo Rose
      D.P.U.K. Wurlwind
      G
      206
      1
    • 16:09:00
      Henry Boswell
      Folt
      G
      210
      1
    • 16:17:00
      Kate Lister
      Fiskus 41
      G
      209
      1
    • 16:25:00
      Amy Woodhead
      MSJ Top Secret
      G
      214
      1
    • 16:33:00
      Beth Bainbridge
      Guess Van De Moerhoef
      G
      235
      1
    • 16:41:00
      Darcas Lever
      Flying Dream II
      G
      248
      1
    • 16:49:00
      Ellie McCarthy
      Beaulissimo
      G
      258
      1
    • 16:57:00
      Break
      -
      1
    • 17:09:00
      Kirsty Imm
      Don-Davidoff CL
      G
      253
      1
    • 17:17:00
      Lizzie Robertson
      Everton L
      G
      257
      1
    • 17:25:00
      Angharad Harries
      Be Mine
      G
      267
      1
    • 17:33:00
      Anna Ross
      Habouche
      G
      237
      1
    • 17:41:00
      Gemma Pinson
      Spitfire
      G
      275
      1
    • 17:49:00
      PAUL LANGFORD
      Rendevous II
      G
      283
      1
    • 17:57:00
      Emily Watts
      Rascalini
      G
      201
      1
    • 18:05:00
      Sarah Higgins
      Faydirime zh
      G
      288
      1
    • 18:13:00
      Lottie Flinn
      Royal Rebel SH
      G
      304
      1
    • 18:21:00
      Georgina Roden
      LHH Incroyable
      G
      307
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 18:40:00 - 8 - Premier League FEI Intermediate I - S (18) - Arena 1
    Sponsor: Saracen Horse Feeds
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 18:40:00
      Lisa Garland
      Don Pfeffernuff
      G
      314
      1
    • 18:47:30
      Matt Frost
      Summerhouse Delano
      G
      123
      1
    • 18:55:00
      Sonya Hall
      Olympus Kaleidascope
      G
      141
      1
    • 19:02:30
      Fenella Quinn
      Creatzo
      G
      145
      1
    • 19:10:00
      Ryan Todd
      Woodcroft Dancing Queen
      G
      150
      1
    • 19:17:30
      BECKY MOODY
      FULL FUSION BS
      G
      182
      1
    • 19:25:00
      Victoria Hamer
      Zxen
      G
      200
      1
    • 19:32:30
      Emily Watts
      Rascalini
      G
      201
      1
    • 19:40:00
      Sarah Higgins
      Mount st John De La Beaute
      G
      291
      1
    • 19:47:30
      Break
      -
      1
    • 19:59:30
      Amy Woodhead
      MSJ Top Secret
      G
      214
      1
    • 20:07:00
      Eilidh Grant
      Eranda Retto
      G
      227
      1
    • 20:14:30
      Alicia Laughton
      Armada Dante
      G
      232
      1
    • 20:22:00
      Kirsty Imm
      Barnebie
      G
      254
      1
    • 20:29:30
      Rebecca Hughes
      Ibisco
      G
      269
      1
    • 20:37:00
      Gemma Pinson
      Spitfire
      G
      275
      1
    • 20:44:30
      Abigail Lyle
      Suspension Giraldo
      G
      326
      1
    • 20:52:00
      Caroline Lyons
      Encino
      G
      306
      1
    • 20:59:30
      Sarah Higgins
      Easter Bunny II
      G
      289
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 6th March, 2020
  • 08:30:00 - 9 - Premier League FEI Prix St Georges - S (40) - Arena 1
    Sponsor: Fairfax Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:30:00
      Kirsty Imm
      Don-Davidoff CL
      G
      253
      1
    • 08:38:00
      Natalie Widdowson
      Gorgeous George IV
      G
      169
      1
    • 08:46:00
      Rebecca Hughes
      Classic Flamboyant
      G
      321
      1
    • 08:54:00
      Dan Greenwood
      Flore II
      G
      166
      1
    • 09:02:00
      Gemma Moss
      Don Dino
      G
      103
      1
    • 09:10:00
      Caitlin Burgess
      Chocotof
      G
      112
      1
    • 09:18:00
      Matt Frost
      Summerhouse Delano
      G
      123
      1
    • 09:26:00
      Lucy Cliff
      Guarantee
      G
      128
      1
    • 09:34:00
      Ryan Todd
      Woodcroft Dancing Queen
      G
      150
      1
    • 09:42:00
      Charlotte Tuckwell
      DHI ALLIGATOR
      G
      159
      1
    • 09:50:00
      Sara-Jane Lanning
      Bjerresmindes Zoa
      G
      168
      1
    • 09:58:00
      break
      -
      1
    • 10:08:00
      alicia lee
      bonita vi
      G
      175
      1
    • 10:16:00
      Jess Shaw
      DUTCH DISCOVERY
      G
      185
      1
    • 10:24:00
      Beth Bainbridge
      Guess Van De Moerhoef
      G
      235
      1
    • 10:32:00
      Paul Hayler
      Davinci 299
      G
      318
      1
    • 10:40:00
      Samantha Brown
      Holmegards Bastian
      G
      195
      1
    • 10:48:00
      Victoria Hamer
      Zxen
      G
      200
      1
    • 10:56:00
      Jo Rose
      D.P.U.K. Wurlwind
      G
      206
      1
    • 11:04:00
      Sarah Rao
      Faydirime zh
      G
      286
      1
    • 11:12:00
      Kate Lister
      Fiskus 41
      G
      209
      1
    • 11:20:00
      Amy Woodhead
      MSJ Top Secret
      G
      214
      1
    • 11:28:00
      Emily Bradshaw
      Enjoy Amaris V
      G
      224
      1
    • 11:36:00
      Eilidh Grant
      Mount St John Doornroos II
      G
      226
      1
    • 11:44:00
      Lunch Break
      -
      1
    • 12:09:00
      Matt Frost
      Deco II
      G
      167
      1
    • 12:17:00
      Angharad Harries
      Be Mine
      G
      267
      1
    • 12:25:00
      Anna Ross
      Habouche
      G
      237
      1
    • 12:33:00
      Kirsty Imm
      Barnebie
      G
      254
      1
    • 12:41:00
      Darcas Lever
      Flying Dream II
      G
      248
      1
    • 12:49:00
      Abigail Lyle
      Suspension Giraldo
      G
      326
      1
    • 12:57:00
      Lizzie Robertson
      Everton L
      G
      257
      1
    • 13:05:00
      Ellie McCarthy
      Beaulissimo
      G
      258
      1
    • 13:13:00
      Victoria Jones
      Extra II
      G
      265
      1
    • 13:21:00
      break
      -
      1
    • 13:31:00
      Tyler Bradshaw
      Gijsbert
      G
      277
      1
    • 13:39:00
      Rebecca Hughes
      Classic Goldstrike
      G
      268
      1
    • 13:47:00
      PAUL LANGFORD
      Rendevous II
      G
      283
      1
    • 13:55:00
      Sarah Higgins
      Waldessarini
      G
      328
      1
    • 14:03:00
      Rebecca McNair
      Bolana
      G
      180
      1
    • 14:11:00
      Emma Woolley
      Retro Hit
      G
      298
      1
    • 14:19:00
      Lottie Flinn
      Royal Rebel SH
      G
      304
      1
    • 14:27:00
      Susan Dunlop
      Dancer RV
      G
      308
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 14:50:00 - 10 - Premier League FEI Intermediate I - S (24) - Arena 1
    Sponsor: Saracen Horse Feeds
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:50:00
      Fiona Brennan
      De Angelis II
      G
      129
      1
    • 14:57:30
      Roxanne Shipley
      Headmore Dream On
      G
      105
      1
    • 15:05:00
      Lisa Garland
      Don Pfeffernuff
      G
      314
      1
    • 15:12:30
      Matt Frost
      Summerhouse Delano
      G
      123
      1
    • 15:20:00
      Sonya Hall
      Olympus Kaleidascope
      G
      141
      1
    • 15:27:30
      Amy Woodhead
      MSJ Top Secret
      G
      214
      1
    • 15:35:00
      Ryan Todd
      Woodcroft Dancing Queen
      G
      150
      1
    • 15:42:30
      BECKY MOODY
      FULL FUSION BS
      G
      182
      1
    • 15:50:00
      Break
      -
      1
    • 16:02:00
      NATHALIE KAYAL
      DHI CLEVERBOY
      G
      160
      1
    • 16:09:30
      Abigail Lyle
      Suspension Giraldo
      G
      326
      1
    • 16:17:00
      Robyn Smith
      Francesco 77
      G
      173
      1
    • 16:24:30
      Anna Wilson
      Le Docteur
      G
      197
      1
    • 16:32:00
      Victoria Hamer
      Zxen
      G
      200
      1
    • 16:39:30
      Henry Boswell
      Folt
      G
      210
      1
    • 16:47:00
      Fenella Quinn
      Creatzo
      G
      145
      1
    • 16:54:30
      Amy Woodhead
      Mount St John Fairytale
      G
      215
      1
    • 17:02:00
      break
      -
      1
    • 17:12:00
      HANNAH MOODY
      Eureko
      G
      183
      1
    • 17:19:30
      Alicia Laughton
      Armada Dante
      G
      232
      1
    • 17:27:00
      Kirsty Imm
      Barnebie
      G
      254
      1
    • 17:34:30
      Sarah Higgins
      Davidoff
      G
      290
      1
    • 17:42:00
      Sarah Higgins
      Waldessarini
      G
      328
      1
    • 17:49:30
      Richard Hayward
      Keep Cruising
      G
      300
      1
    • 17:57:00
      Georgina Roden
      LHH Incroyable
      G
      307
      1
    • 18:04:30
      Susan Dunlop
      Dancer RV
      G
      308
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 19:00:00 - 11 - British Dressage Young Horse British Dressage Young ... (19) - Arena 1
    Sponsor: Shearwater
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 19:00:00
      Alex Ingoe topham
      First Flourish MFS
      228
      1
    • 19:00:00
      Greg Sims
      MSJ GRYFFINDOR
      G
      217
      1
    • 19:07:30
      Rosalind Tate
      Midsummer Isle Dream
      G
      245
      1
    • 19:07:30
      Roxanne Shipley
      Furst Top Notch
      G
      106
      1
    • 19:15:00
      Fiona Brennan
      Leroy
      G
      130
      1
    • 19:15:00
      Jessica Dunn
      Let’s Make An Opera M
      G
      118
      1
    • 19:22:30
      Gemma Moss
      Demaskus
      G
      162
      1
    • 19:22:30
      Holly Bates
      Harvard JH
      G
      199
      1
    • 19:30:00
      Miranda Tate
      Isle Movie Star
      G
      246
      1
    • 19:30:00
      Abigail Lyle
      MSJ Flamenca
      G
      216
      1
    • 19:37:30
      Lauren O'Hagan
      Björnsson
      G
      273
      1
    • 19:37:30
      Katy Bannon
      Forgiveness
      G
      323
      1
    • 19:45:00
      Tyler Bradshaw
      Jaeger bomb
      G
      278
      1
    • 19:45:00
      Kirstie Clarke
      Lagoa Verina
      G
      281
      1
    • 19:52:30
      Katie Scott
      Loverboy Future
      G
      303
      1
    • 19:52:30
      Georgina Roden
      Q-Eight
      G
      312
      1
    • 20:00:00
      Bridget Tate
      Isle Wish Upon A Star
      G
      247
      1
    • 20:00:00
      Alex Ingoe topham
      ShortClough Linaeus
      G
      229
      1
    • 20:07:30
      Greg Sims
      Waverley Fairchild
      G
      231
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 7th March, 2020
  • 09:00:00 - 12 - British Dressage Young Horse British Dressage Young ... (23) - Arena 1
    Sponsor: Shearwater
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:00:00
      Kirstie Clarke
      Kruger
      G
      220
      1
    • 09:00:00
      Greg Simms
      Waverly Fellini
      G
      325
      1
    • 09:08:00
      Katie Owens
      Kyaro
      G
      188
      1
    • 09:08:00
      Nikki Barker
      Kapridon
      G
      110
      1
    • 09:16:00
      Emma Woolley
      Kinnear
      G
      299
      1
    • 09:16:00
      Gemma Moss
      Dynamo V
      G
      109
      1
    • 09:24:00
      Fiona Brennan
      Viva Las Vegas
      G
      131
      1
    • 09:24:00
      Keryn Legg
      Vivendi
      G
      107
      1
    • 09:32:00
      Holly Lucas
      Diablo Rosso II
      G
      170
      1
    • 09:32:00
      Charlotte Hoyle
      Furst Fashion Maker
      G
      203
      1
    • 09:40:00
      Emily Bradshaw
      King D
      G
      225
      1
    • 09:40:00
      Beth Bainbridge
      Active Sophocles
      G
      234
      1
    • 09:48:00
      Kirsty Imm
      For Fantasia
      G
      255
      1
    • 09:48:00
      Hannah Childs
      TCE Keizer
      G
      256
      1
    • 09:56:00
      break
      -
      1
    • 10:02:00
      Angharad Harries
      Classic Diamond Hill
      G
      270
      1
    • 10:02:00
      Emma Haigh
      Kandrea
      G
      279
      1
    • 10:10:00
      Katy Bannon
      Toto's Cosmic Dancer
      G
      297
      1
    • 10:10:00
      Jenny Martell
      Kanjer III
      G
      301
      1
    • 10:18:00
      Sam Duckworth
      G Star
      G
      311
      1
    • 10:18:00
      Emma Hebblethwaite
      Sarotti Cappuccino
      G
      126
      1
    • 10:26:00
      Keryn Legg
      Roxie Royal
      G
      108
      1
    • 10:26:00
      Greg Sims
      Mount St John Dancemusik
      G
      218
      1
    • 10:34:00
      Kirstie Clarke
      Powered by Determination
      G
      282
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 11:40:00 - 13 - Premier League FEI Intermediate II (17) - Arena 1
    Sponsor: HAYGAIN
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:40:00
      Lucy Pincus
      Sheepcote Fiesta
      G
      153
      1
    • 11:47:30
      Roxanne Shipley
      Headmore Dream On
      G
      105
      1
    • 11:55:00
      Jessica Dunn
      LG Alicante Valley
      G
      101
      1
    • 12:02:30
      Amy Woodhead
      Mount St John Fairytale
      G
      215
      1
    • 12:10:00
      Sarah Rao
      Alfranco
      G
      293
      1
    • 12:17:30
      Kate Cowell
      Samba Dancer
      G
      133
      1
    • 12:25:00
      Anna Wilson
      Distinto
      G
      198
      1
    • 12:32:30
      Mary Pritchard
      Don Franko
      G
      212
      1
    • 12:40:00
      break
      -
      1
    • 12:52:00
      Eilidh Grant
      Eranda Retto
      G
      227
      1
    • 12:59:30
      Beth Bainbridge
      Diggo
      G
      238
      1
    • 13:07:00
      Becky Moody
      Famke PF
      G
      243
      1
    • 13:14:30
      Sarah Higgins
      Mount st John De La Beaute
      G
      291
      1
    • 13:22:00
      Susan Dunlop
      Dancer RV
      G
      308
      1
    • 13:29:30
      Charlotte Dujardin
      Mount St John Valencia
      G
      260
      1
    • 13:37:00
      David Pincus
      Sheepcote Corelator
      G
      152
      1
    • 13:44:30
      Richard Hayward
      Regal Ricochett
      G
      305
      1
    • 13:52:00
      Amy Woodhead
      Esquadra MVL
      G
      302
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 14:25:00 - 14 - FEI Pony Individual 2012 (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:25:00
      Ronni-Mae Morgan
      DST Carluccio
      G
      124
      1
    • 14:33:00
      rose foley
      Cordici k
      G
      100
      1
    • 14:41:00
      Meghan Anderson
      Berlioz
      G
      158
      1
    • 14:49:00
      Shauna Fitzgibbon
      Damocles LL
      G
      176
      1
    • 14:57:00
      Demi Howard - Cartwright
      Fin C We
      G
      178
      1
    • 15:05:00
      Lily Cordwell-Smith
      Heiligenbergs Pushed Again
      G
      202
      1
    • 15:13:00
      mollie whitham
      DZL Royal Sunrise
      G
      204
      1
    • 15:21:00
      Evie Daniel
      Brouwershaven’s Viceroy
      G
      219
      1
    • 15:29:00
      Gracie Morgan
      Ella
      G
      294
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 18:00:00 - 15 - Freestyle Music Prix St Georges 2009 - S (10) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 18:00:00
      Beth Bainbridge
      Guess Van De Moerhoef
      G
      235
      1
    • 18:08:00
      Matt Frost
      Summerhouse Delano
      G
      123
      1
    • 18:16:00
      Charlotte Tuckwell
      DHI ALLIGATOR
      G
      159
      1
    • 18:24:00
      Natalie Widdowson
      Gorgeous George IV
      G
      169
      1
    • 18:32:00
      Eilidh Grant
      Mount St John Doornroos II
      G
      226
      1
    • 18:40:00
      Ellie McCarthy
      Beaulissimo
      G
      258
      1
    • 18:48:00
      Angharad Harries
      Be Mine
      G
      267
      1
    • 18:56:00
      Richard Hayward
      Keep Cruising
      G
      300
      1
    • 19:04:00
      Darcas Lever
      Flying Dream II
      G
      248
      1
    • 19:12:00
      Beth Bainbridge
      Habouche
      G
      239
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 19:30:00 - 16 - Freestyle Music Intermediate I 2009 - S (8) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 19:30:00
      Sarah Rao
      Waldessarini
      G
      292
      1
    • 19:38:00
      Sonya Hall
      Olympus Kaleidascope
      G
      141
      1
    • 19:46:00
      NATHALIE KAYAL
      DHI CLEVERBOY
      G
      160
      1
    • 19:54:00
      BECKY MOODY
      FULL FUSION BS
      G
      182
      1
    • 20:02:00
      Anna Wilson
      Le Docteur
      G
      197
      1
    • 20:10:00
      Rebecca Hughes
      Ibisco
      G
      269
      1
    • 20:18:00
      Georgina Roden
      LHH Incroyable
      G
      307
      1
    • 20:26:00
      Sarah Higgins
      Easter Bunny II
      G
      289
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 20:45:00 - 17 - Freestyle Music Grand Prix 2009 (10) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 20:45:00
      Lisa Marriott
      Valucio
      G
      121
      1
    • 20:53:00
      Steph Croxford
      Mr Benn II
      G
      139
      1
    • 21:01:00
      NATHALIE KAYAL
      DHI HOMERUN
      G
      161
      1
    • 21:09:00
      Megan Ingham
      Wanadoo
      G
      177
      1
    • 21:17:00
      Nikki Barker
      Durable
      G
      111
      1
    • 21:25:00
      Henrietta Cheetham
      Schattentanzerin
      G
      174
      1
    • 21:33:00
      Anna Ross
      Cleverboy
      G
      236
      1
    • 21:41:00
      Angharad Harries
      Rubini Royale
      G
      271
      1
    • 21:49:00
      Sarah Rao
      Alfranco
      G
      293
      1
    • 21:57:00
      Sara-Jane Lanning
      Try Me Once
      G
      313
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 8th March, 2020
  • 08:45:00 - 19 - Premier League FEI Grand Prix (24) - Arena 1
    Sponsor: LeMieux
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:45:00
      claudia dorn
      bohemo tinto
      G
      194
      1
    • 08:54:00
      Nikki Barker
      Durable
      G
      111
      1
    • 09:03:00
      Katie Johnston
      After Midnight
      G
      116
      1
    • 09:12:00
      Lisa Marriott
      Valucio
      G
      121
      1
    • 09:21:00
      Kate Cowell
      Samba Dancer
      G
      133
      1
    • 09:30:00
      Steph Croxford
      Mr Benn II
      G
      139
      1
    • 09:39:00
      Theodora Livanos
      Dono Di Maggio
      G
      193
      1
    • 09:48:00
      Rebecca Hughes
      Rubini Royale
      G
      272
      1
    • 09:57:00
      David Pincus
      Sheepcote Corelator
      G
      152
      1
    • 10:06:00
      NATHALIE KAYAL
      DHI HOMERUN
      G
      161
      1
    • 10:15:00
      Henrietta Cheetham
      Schattentanzerin
      G
      174
      1
    • 10:24:00
      Megan Ingham
      Wanadoo
      G
      177
      1
    • 10:33:00
      break
      -
      1
    • 10:48:00
      Anna Wilson
      Distinto
      G
      198
      1
    • 10:57:00
      Mary Pritchard
      Don Franko
      G
      212
      1
    • 11:06:00
      Eilidh Grant
      Eranda Retto
      G
      227
      1
    • 11:15:00
      Anna Ross
      Cleverboy
      G
      236
      1
    • 11:24:00
      Amy Woodhead
      Esquadra MVL
      G
      302
      1
    • 11:33:00
      Richard Hayward
      Regal Ricochett
      G
      305
      1
    • 11:42:00
      Emile Faurie
      Shilo
      G
      192
      1
    • 11:51:00
      Sara-Jane Lanning
      Try Me Once
      G
      313
      1
    • 12:00:00
      Becky Moody
      Carinsio
      G
      319
      1
    • 12:09:00
      Paul Hughes
      Phineaf Finn
      G
      320
      1
    • 12:18:00
      Carl Hester
      Hawtins Delicato
      G
      324
      1
    • 12:27:00
      Lucy Pincus
      Sheepcote Fiesta
      G
      153
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 12:30:00 - 20 - FEI Grand Prix Under 25 (2) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 12:30:00
      Lucy Pincus
      Sheepcote Fiesta
      G
      153
      1
    • 12:38:00
      Sarah Rao
      Alfranco
      G
      293
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
  • 13:15:00 - 18 - FEI Pony Team 2012 (10) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 13:15:00
      Demi Howard - Cartwright
      Fin C We
      G
      178
      1
    • 13:23:00
      Sofia Games
      Belsasser
      G
      184
      1
    • 13:31:00
      Shauna Fitzgibbon
      Damocles LL
      G
      176
      1
    • 13:39:00
      rose foley
      Cordici k
      G
      100
      1
    • 13:47:00
      Meghan Anderson
      Berlioz
      G
      158
      1
    • 13:55:00
      Ronni-Mae Morgan
      DST Carluccio
      G
      124
      1
    • 14:03:00
      mollie whitham
      DZL Royal Sunrise
      G
      204
      1
    • 14:11:00
      Lily Cordwell-Smith
      Heiligenbergs Pushed Again
      G
      202
      1
    • 14:19:00
      Evie Daniel
      Brouwershaven’s Viceroy
      G
      219
      1
    • 14:27:00
      Gracie Morgan
      Ella
      G
      294
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena