Start time list of Aintree International Equestrian Centre REG(I-AM)+FS

Times
Event ID: 51853
Start event: 27th April, 2019, 00:00:00
End event: 27th April, 2019, 00:00:00
Event name: Aintree International Equestrian Centre REG(I-AM)+FS
Venue: Aintree International Equestrian Centre
Association: British Dressage

Please Note: Some Show Organisers may release times/drawn orders for part of the classes in a show with further classes to follow. Times/drawn orders update automatically once they are published by the organiser.
Classes with running order
  • 27th April, 2019
  • 00:00:00 - 5 - Novice FSMN - S - Arena 1
    You compete in this classView riders
  • 08:00:00 - 1 - Preliminary P15 - S (12) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:00:00
      suzanne hilditch
      Berita
      HC
      139
      1
    • 08:06:00
      Yvette Packer
      Brynbod Alfie
      B
      100
      1
    • 08:12:00
      Brent Sansom
      Keela
      B
      101
      1
    • 08:18:00
      Paula Coogan
      Cottage Farm Touch and Go
      S
      123
      1
    • 08:24:00
      lisa thomas
      Cahermona Lass
      S
      138
      1
    • 08:30:00
      Michelle Donnelly
      Warren Kingsman
      B
      143
      1
    • 08:36:00
      Natalie D'Lasselle
      Phoenix Western Pilgrim
      B
      144
      1
    • 08:42:00
      Abby Austin
      Candover Florenzia
      S
      146
      1
    • 08:48:00
      Andrea Pickles
      Zarina
      B
      106
      1
    • 08:54:00
      Alice Banner
      Westside Gilliemot
      S
      152
      1
    • 09:00:00
      Amy Russell
      Regents Skye's the limit
      S
      153
      1
    • 09:06:00
      Rachel Andrews
      Gonzo
      S
      154
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 09:12:00 - 2 - Preliminary P19 - S (17) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:12:00
      Andrea Pickles
      Zarina
      B
      106
      1
    • 09:19:00
      Break
      -
      1
    • 09:26:00
      Yvette Packer
      Brynbod Alfie
      B
      100
      1
    • 09:33:00
      Brent Sansom
      Keela
      B
      101
      1
    • 09:40:00
      Paula Coogan
      Cottage Farm Touch and Go
      S
      123
      1
    • 09:47:00
      lisa thomas
      Cahermona Lass
      S
      138
      1
    • 09:54:00
      Michelle Donnelly
      Warren Kingsman
      B
      143
      1
    • 10:01:00
      Natalie D'Lasselle
      Phoenix Western Pilgrim
      B
      144
      1
    • 10:08:00
      Abby Austin
      Candover Florenzia
      S
      146
      1
    • 10:15:00
      Alice Banner
      Westside Gilliemot
      S
      152
      1
    • 10:22:00
      Amy Russell
      Regents Skye's the limit
      S
      153
      1
    • 10:29:00
      Rachel Andrews
      Gonzo
      S
      154
      1
    • 10:36:00
      Sarah Caplan
      Freixenet
      S
      113
      1
    • 10:43:00
      David Forbes
      Kilmac Clover
      B
      133
      1
    • 10:50:00
      Break
      -
      1
    • 10:57:00
      Justine Wilson
      Red Knight
      B
      114
      1
    • 11:04:00
      Wendy Ennis
      Felix X111
      B
      125
      1
    • 11:11:00
      Debbie Brandon
      My dalton duchess
      B
      137
      1
    • 11:18:00
      robert potter
      Roxy Spirit (BTRC)
      B
      145
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 11:25:00 - 3 - Novice N22 - S (8) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:25:00
      Hannah Williamson
      Cariba Beech
      S
      121
      1
    • 11:32:00
      Claire Bradley
      Lady Grey
      B
      104
      1
    • 11:39:00
      Victoria Fisher
      Lady G
      HC
      105
      1
    • 11:46:00
      Rosie Wardleworth-Abberley
      Remming
      G
      151
      1
    • 11:53:00
      Sandra Walsh
      Brandy III
      HC
      131
      1
    • 12:00:00
      Sarah Caplan
      Freixenet
      S
      113
      1
    • 12:07:00
      David Forbes
      Kilmac Clover
      B
      133
      1
    • 12:14:00
      Katy Burgess-cox
      splash million
      B
      115
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 12:21:00 - 4 - Novice N39 - S (6) - Arena 1
    Sponsor: Dodson & Horrell
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 12:21:00
      Laura Wilkinson
      Gortfadda hero
      B
      107
      1
    • 12:29:00
      pat oconnor
      Carrickfergus Lad
      B
      111
      1
    • 12:37:00
      Hannah Williamson
      Cariba Beech
      S
      121
      1
    • 12:45:00
      Jane Ingham
      Bairdmoor shooting star
      S
      149
      1
    • 12:53:00
      Rosie Wardleworth-Abberley
      Remming
      G
      151
      1
    • 13:01:00
      Nick Bigland
      Dark Diamond
      G
      155
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 13:09:00 - 6 - Elementary E40 - S (8) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 13:09:00
      Joanne Lundy
      Dominica
      B
      102
      1
    • 13:17:00
      EMMA STANT
      JOHNNY B GOOD
      S
      103
      1
    • 13:25:00
      Amanda Wilson
      OthelloII
      S
      120
      1
    • 13:33:00
      Amy Hutchinson
      Chiquita
      S
      126
      1
    • 13:41:00
      Victoria Hutchinson
      Cubalias
      S
      127
      1
    • 13:49:00
      diane rowan
      Haiti
      S
      134
      1
    • 13:57:00
      ALANNA PILLING
      FERGUS VIII
      S
      150
      1
    • 14:05:00
      Charlotte Baldwin
      Beano
      S
      128
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:13:00 - 7 - Elementary E53 - S (10) - Arena 1
    Sponsor: Childeric Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:13:00
      Joanne Lundy
      Dominica
      B
      102
      1
    • 14:21:00
      Charlotte Baldwin
      Beano
      S
      128
      1
    • 14:29:00
      Alex Calder
      Ghandi's Bria
      S
      116
      1
    • 14:37:00
      Alison Geary
      Machno Nestor
      B
      132
      1
    • 14:45:00
      EMMA STANT
      Nike
      S
      156
      1
    • 14:53:00
      Sophie Jenkins
      Kronprinz
      S
      118
      1
    • 15:01:00
      diane rowan
      Haiti
      S
      134
      1
    • 15:09:00
      Amy Hutchinson
      Chiquita
      S
      126
      1
    • 15:17:00
      ALANNA PILLING
      FERGUS VIII
      S
      150
      1
    • 15:25:00
      Victoria Hutchinson
      Cubalias
      S
      127
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:35:00 - 8 - Elementary FSME (2) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:35:00
      Alex Calder
      Ghandi's Bria
      S
      116
      1
    • 15:43:00
      Alison Geary
      Machno Nestor
      B
      132
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:51:00 - 9 - Medium M69 - S (3) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:51:00
      Rebecca Jackson
      Hennessy B
      S
      112
      1
    • 15:59:00
      Jessica Thomas
      Osian Peredur
      B
      140
      1
    • 16:07:00
      Sue Bradshaw
      Genius K
      G
      136
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 16:15:00 - 10 - Medium M73 - S (7) - Arena 1
    Sponsor: TopSpec
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 16:15:00
      Jessica Thomas
      Osian Peredur
      B
      140
      1
    • 16:23:00
      Holly Watson
      Furst Oskar
      S
      124
      1
    • 16:31:00
      Rebecca Jackson
      Hennessy B
      S
      112
      1
    • 16:39:00
      Katie Seward
      Roos
      B
      119
      1
    • 16:47:00
      Sue Bradshaw
      Genius K
      G
      136
      1
    • 16:55:00
      Jenny Ainscough
      Showstar
      S
      142
      1
    • 17:03:00
      Jessica Thomas
      Moyne Artist
      S
      141
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17:11:00 - 11 - Medium FSMM (1) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:11:00
      Katie Seward
      Roos
      B
      119
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17:19:00 - 12 - Advanced Medium AM85 - S (5) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:19:00
      Enid Baines
      Alonso
      B
      117
      1
    • 17:27:00
      Victoria Johnson
      Temujin
      S
      129
      1
    • 17:35:00
      Sandra Hassett
      Vivaldi N
      S
      135
      1
    • 17:43:00
      Jenny Ainscough
      Showstar
      S
      142
      1
    • 17:51:00
      Jessica Thomas
      Moyne Artist
      B
      141
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17:59:00 - 13 - Advanced Medium AM 91 - S (5) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:59:00
      Enid Baines
      Alonso
      B
      117
      1
    • 18:07:00
      Victoria Henderson
      Silken Belle
      B
      122
      1
    • 18:15:00
      Cazzy Derby
      Frenderups DeNice
      S
      148
      1
    • 18:23:00
      Victoria Johnson
      Temujin
      S
      129
      1
    • 18:31:00
      Sandra Hassett
      Vivaldi N
      S
      135
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 18:39:00 - 14 - Advanced Medium FSMAM (4) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 18:39:00
      Janet Zaldats
      Vito
      S
      109
      1
    • 18:47:00
      Victoria Henderson
      Silken Belle
      B
      122
      1
    • 18:55:00
      Cazzy Derby
      Frenderups DeNice
      S
      148
      1
    • 19:03:00
      Sandra Hassett
      Vivaldi N
      S
      135
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena