Horse Monkey - Start time list of Blackdyke Farm REG (P-AM)



Start time list of Blackdyke Farm REG (P-AM)

Times
Event ID: 48721
Start event: 13th January, 2019, 09:00:00
End event: 13th January, 2019, 19:00:00
Event name: Blackdyke Farm REG (P-AM)
Venue: Blackdyke Farm Riding & Competition Centre
Association: British Dressage

Please Note: Some Show Organisers may release times/drawn orders for part of the classes in a show with further classes to follow. Times/drawn orders update automatically once they are published by the organiser.
Classes with running order
  • 13th January, 2019
  • 09:00:00 - Preliminary P17A (7) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:00:00
      Kirstin McMurray
      Trailtrow Texa Beag
      S
      122
      1
    • 09:07:00
      Jill Paul
      Hyton Rustic Charm
      B
      114
      1
    • 09:14:00
      nikki mckie
      Kildalton Autumn gold
      B
      124
      1
    • 09:21:00
      Fiona Stewart
      Maclachlan
      S
      126
      1
    • 09:28:00
      Alice Charnock
      Wonderful Walter
      S
      130
      1
    • 09:35:00
      Janet Winter
      Shanbally Baby Guinness
      B
      107
      1
    • 09:42:00
      Kirstin McMurray
      Junior III
      S
      121
      1
    • 09:49:00
      Break
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 09:55:00 - Novice N22 (6) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:55:00
      marita dobson
      Soraya Sparkling Bubbles
      B
      103
      1
    • 10:02:00
      Jill Paul
      Hyton Rustic Charm
      B
      114
      1
    • 10:09:00
      Fiona Stewart
      Maclachlan
      B
      126
      1
    • 10:16:00
      Amy Wybergh
      Ooda Loop
      B
      125
      1
    • 10:23:00
      Alice Charnock
      Wonderful Walter
      B
      130
      1
    • 10:30:00
      Clare Chappelhowe
      Crackenthorpe Waban
      S
      131
      1
    • 10:37:00
      Break
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 10:45:00 - Novice N37A (11) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 10:45:00
      Kirstin McMurray
      Trailtrow Texa Beag
      B
      122
      1
    • 10:53:00
      Nikki Graham
      Shanbally Baby Guinness
      S
      113
      1
    • 11:01:00
      marita dobson
      Soraya Sparkling Bubbles
      B
      103
      1
    • 11:09:00
      Amy Wybergh
      Ooda Loop
      B
      125
      1
    • 11:17:00
      Clare Chappelhowe
      Crackenthorpe Waban
      S
      131
      1
    • 11:25:00
      Dorothea Mackay
      Middy
      B
      132
      1
    • 11:33:00
      Zoe Burgoyne
      Hydehill Heavens Above
      B
      117
      1
    • 11:41:00
      Rhiann Rotarides
      Beauty VIII
      B
      100
      1
    • 11:49:00
      Kirstin McMurray
      Junior III
      B
      121
      1
    • 11:57:00
      Kate Bartle
      Baydon Pumpernikel
      S
      133
      1
    • 12:05:00
      Leanne Crawford
      OFS Pitch Black
      S
      134
      1
    • 12:13:00
      Break & Judge Change
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 12:20:00 - Elementary E40 (7) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 12:20:00
      Break
      -
      1
    • 12:21:00
      Catherine Lawler
      Winnitou
      B
      110
      1
    • 12:28:00
      Francesca Weymouth
      Vattrick
      B
      105
      1
    • 12:35:00
      Zoe Burgoyne
      Hydehill Heavens Above
      B
      117
      1
    • 12:42:00
      Nikki Graham
      Siglan Lloyd George
      S
      123
      1
    • 12:49:00
      bernadette willetts
      Mac-Gical Madness
      B
      102
      1
    • 12:56:00
      Rhiann Rotarides
      Beauty VIII
      B
      100
      1
    • 13:03:00
      Christina Crowley
      Lugardis
      B
      109
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 13:10:00 - Elementary E59 (6) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 13:10:00
      Taran Hanover
      Rosamond
      B
      135
      1
    • 13:18:00
      Francesca Weymouth
      Vattrick
      B
      105
      1
    • 13:26:00
      Shona Morton
      Abbeyway Yasmin
      S
      111
      1
    • 13:34:00
      Nikki Graham
      Siglan Lloyd George
      S
      123
      1
    • 13:42:00
      bernadette willetts
      Mac-Gical Madness
      B
      102
      1
    • 13:50:00
      Taran Hanover
      Wonderlands
      B
      136
      1
    • 13:58:00
      Break
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:00:00 - Medium M76 (3) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:00:00
      Fiona Stryjewski
      Devon-B
      S
      101
      1
    • 14:08:00
      Barbara Clarkson
      Projo
      S
      106
      1
    • 14:16:00
      Shona Morton
      Abbeyway Yasmin
      S
      111
      1
    • 14:24:00
      Break
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:25:00 - Advanced Medium AM98 (3) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:25:00
      Terri Graham
      Rubin's Charm
      G
      137
      1
    • 14:33:00
      isla foley
      HOUDINI
      S
      115
      1
    • 14:41:00
      Fiona Stryjewski
      Devon-B
      S
      101
      1
    • 14:49:00
      Break & Judge Change
      -
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:00:00 - Preliminary 19 2008 Unaffiliated & JPRC (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Bridle
      Arena
    • 15:00:00
      Claire Paisley
      Rudi
      127
      1
    • 15:07:00
      Christine Hardman
      Penny
      128
      1
    • 15:14:00
      Lucinda Keelan
      Yarra Glen
      116
      1
    • 15:21:00
      Paula Coopland
      Red
      149
      1
    • 15:28:00
      Wendy Callander
      Wee Davie
      142
      1
    • 15:35:00
      Frances Hislop
      Danzig in the dark
      104
      1
    • 15:42:00
      Caireen Bouch
      Smartypants
      138
      1
    • 15:49:00
      Penny Humphries
      Pesh
      150
      1
    • 15:56:00
      Jen Saddler
      Maddie
      144
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Competitor
      Arena
  • 16:05:00 - Preliminary 17A 2017 Unaffiliated (14) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Bridle
      Arena
    • 16:05:00
      sigrid Grierson
      Ollie the Viking
      112
      1
    • 16:12:00
      Claire Paisley
      Rudi
      127
      1
    • 16:19:00
      Christine Hardman
      Penny
      128
      1
    • 16:26:00
      Wendy Callander
      Wee Davie
      142
      1
    • 16:33:00
      Caireen Bouch
      Smartypants
      138
      1
    • 16:40:00
      Carolyn Gospel
      Deludo
      129
      1
    • 16:47:00
      Frances Hislop
      Danzig in the dark
      104
      1
    • 16:54:00
      Penny Humphries
      Apache Mr Todd
      151
      1
    • 17:01:00
      Katie Muirhead
      Skye Diamond
      118
      1
    • 17:08:00
      Evie Boon
      Karate Kid
      139
      1
    • 17:15:00
      Jen Saddler
      Maddie
      144
      1
    • 17:22:00
      Zabrina Stelmach
      Monard My Way Or No Way
      120
      1
    • 17:29:00
      Barbara Eaves
      Pinkie
      146
      1
    • 17:36:00
      Mandy Bolton
      Baxter
      152
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Competitor
      Arena
  • 17:45:00 - Novice 22 2007 Unaffiliated (5) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Bridle
      Arena
    • 17:45:00
      Jane Storey
      Izzy
      140
      1
    • 17:52:00
      Annie Sandell
      Midnight maelstrom
      119
      1
    • 17:59:00
      Carolyn Gospel
      Deludo
      129
      1
    • 18:06:00
      Katie Muirhead
      Skye Diamond
      118
      1
    • 18:13:00
      Thomas Collier
      Fenwick
      141
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Competitor
      Arena
  • 18:20:00 - Novice 37A 2017 Unaffiliated (4) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Bridle
      Arena
    • 18:20:00
      Joanne Bowness
      SPLASH
      108
      1
    • 18:28:00
      Zabrina Stelmach
      Monard My Way Or No Way
      120
      1
    • 18:36:00
      Annie Sandell
      Midnight maelstrom
      119
      1
    • 18:44:00
      Jane Storey
      Izzy
      140
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Competitor
      Arena