Horse Monkey - Start time list of Aintree International EC P-INT1 FSMP-FSMM



Start time list of Aintree International EC P-INT1 FSMP-FSMM

Times
Event ID: 40432
Start event: 16th June, 2018, 00:00:00
End event: 17th June, 2018, 00:00:00
Event name: Aintree International EC P-INT1 FSMP-FSMM
Venue: Aintree International Equestrian Centre
Association: British Dressage

Please Note: Some Show Organisers may release times/drawn orders for part of the classes in a show with further classes to follow. Times/drawn orders update automatically once they are published by the organiser.
Classes with running order
  • 16th June, 2018
  • 08:00:00 - Preliminary P17A (6) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:00:00
      Pamela Branch
      Sundancer
      G
      125
      1
    • 08:07:00
      Heather Warburton
      Hurona
      B
      137
      1
    • 08:14:00
      paul keenan
      Gustav
      S
      176
      1
    • 08:21:00
      Wendy Ennis
      Felix X111
      B
      179
      1
    • 08:28:00
      Caitlan Andrews
      Illegal Diesel
      S
      132
      1
    • 08:35:00
      Maggie Newton
      Ashwood's Calzini
      B
      109
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 08:42:00 - Preliminary P19 (7) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:42:00
      Claire Horrocks
      The Jester
      S
      170
      1
    • 08:49:00
      Amy Russell
      Regents Skye's the limit
      S
      154
      1
    • 08:56:00
      Helene Mcmurrough
      Highwell Indigo
      B
      159
      1
    • 09:03:00
      Heather Warburton
      Hurona
      B
      137
      1
    • 09:10:00
      paul keenan
      Gustav
      S
      176
      1
    • 09:17:00
      Caitlan Andrews
      Illegal Diesel
      S
      132
      1
    • 09:24:00
      Anna Dziedzic
      Casarco JVH
      B
      174
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 09:40:00 - Novice N23 (16) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 09:40:00
      Margaret O'Connor
      Carrickfergus Lad
      B
      118
      1
    • 09:47:00
      Danielle Kenny
      Tyersal hallo
      B
      108
      1
    • 09:54:00
      Claire Horrocks
      The Jester
      S
      170
      1
    • 10:01:00
      Amy Russell
      Regents Skye's the limit
      B
      154
      1
    • 10:08:00
      Gemma Moss
      G III
      S
      161
      1
    • 10:15:00
      Kate MacKenzie
      Aphrodite V
      S
      107
      1
    • 10:22:00
      Anna Dziedzic
      Casarco JVH
      B
      174
      1
    • 10:29:00
      Samantha Colley
      Jackets Dream Chance
      B
      168
      1
    • 10:36:00
      Break
      -
      1
    • 10:44:00
      Amy Meyer
      Romanno Quest
      S
      136
      1
    • 10:51:00
      Kathy Small
      Bentley W
      S
      130
      1
    • 10:58:00
      Alanna Richardson
      Royal Kiss
      G
      111
      1
    • 11:05:00
      Laura Clarke
      Hosanna
      B
      140
      1
    • 11:12:00
      Laura Wilkinson
      Gortfadda hero
      B
      101
      1
    • 11:19:00
      Gemma Moss
      Tyncycwm Shandy
      S
      162
      1
    • 11:26:00
      Sue Moss
      Bally II
      B
      153
      1
    • 11:33:00
      Julie Matthews
      Townend Wager
      S
      123
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 11:42:00 - Novice N37A (17) - Arena 1
    Sponsor: Dodson & Horrell
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:42:00
      John Norcross
      Ashwood's Calzini
      G
      110
      1
    • 11:50:00
      Samantha Colley
      Jackets Dream Chance
      B
      168
      1
    • 11:58:00
      Amy Meyer
      Romanno Quest
      S
      136
      1
    • 12:06:00
      Kathy Small
      Bentley W
      S
      130
      1
    • 12:14:00
      Gemma Moss
      Tyncycwm Shandy
      S
      162
      1
    • 12:22:00
      Laura Wilkinson
      Gortfadda hero
      B
      101
      1
    • 12:30:00
      Sue Moss
      Bally II
      B
      153
      1
    • 12:38:00
      Julie Matthews
      Townend Wager
      S
      123
      1
    • 12:46:00
      Break
      -
      1
    • 12:54:00
      Laura Clarke
      Hosanna
      B
      140
      1
    • 13:02:00
      Lynda Pearce-Hicks
      Victorio RS
      B
      121
      1
    • 13:10:00
      Amy Houghton
      Mi Rey Gitano Sincero
      S
      115
      1
    • 13:18:00
      Gemma Moss
      G III
      S
      161
      1
    • 13:26:00
      Theresa Britton
      Gungadin
      B
      103
      1
    • 13:34:00
      Jessica Finney
      Georgian Dante
      B
      177
      1
    • 13:42:00
      Ellis Morton
      Elsinore ELS
      S
      180
      1
    • 13:50:00
      Nicola Porter
      King Of Chav's
      B
      112
      1
    • 13:58:00
      Alexandra Ratcliffe
      Shadana
      S
      145
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:10:00 - Elementary E43 (9) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:10:00
      Lynda Pearce-Hicks
      Victorio RS
      B
      121
      1
    • 14:18:00
      Nicola Porter
      King Of Chav's
      B
      112
      1
    • 14:26:00
      Amy Houghton
      Mi Rey Gitano Sincero
      B
      115
      1
    • 14:34:00
      Rebecca Jackson
      Hennessy B
      S
      120
      1
    • 14:42:00
      Katie Reilly
      Hessel
      S
      138
      1
    • 14:50:00
      Hannah Almond
      Myerscough Redwood Sequoia
      S
      102
      1
    • 14:58:00
      Alexandra Ratcliffe
      Shadana
      B
      145
      1
    • 15:06:00
      Beth Roberts
      Chilli Boy
      B
      156
      1
    • 15:14:00
      Isla Mansell
      Crisp Note
      B
      157
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:25:00 - Elementary E53 (9) - Arena 1
    Sponsor: Childeric Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:25:00
      Nicola Fishwick
      Damascus
      S
      100
      1
    • 15:33:00
      Alexandra Ratcliffe
      Shadana
      B
      145
      1
    • 15:41:00
      Rebecca Jackson
      Hennessy B
      S
      120
      1
    • 15:49:00
      Jenna Watson
      Calliaghstown Colin D
      S
      149
      1
    • 15:57:00
      Katie Reilly
      Hessel
      S
      138
      1
    • 16:05:00
      Hannah Almond
      Myerscough Redwood Sequoia
      S
      102
      1
    • 16:13:00
      Hayley Ogden-Lackey
      Limbo lambada
      S
      119
      1
    • 16:21:00
      Charlotte Donovan
      Opera House II
      S
      139
      1
    • 16:29:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 16:40:00 - Medium M61 (6) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 16:40:00
      Hayley Ogden-Lackey
      Limbo lambada
      B
      119
      1
    • 16:48:00
      Amanda Wilson
      OthelloII
      B
      106
      1
    • 16:56:00
      Jenna Watson
      Calliaghstown Colin D
      B
      149
      1
    • 17:04:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • 17:12:00
      Hannah Childs
      Apollo XV
      B
      122
      1
    • 17:20:00
      Sam Evans
      Celynnen Fun Time
      B
      173
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17:28:00 - Medium M73 (7) - Arena 1
    Sponsor: TopSpec
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 17:28:00
      Amy Tilston
      Diamantico
      S
      133
      1
    • 17:36:00
      Caitlan Birley
      Kdance Benthli
      S
      105
      1
    • 17:44:00
      Emily Lathe
      Wiffertsholms Commeca
      B
      116
      1
    • 17:52:00
      Fiona Newall
      Fendy VCG
      S
      163
      1
    • 18:00:00
      Hannah Childs
      Apollo XV
      B
      122
      1
    • 18:08:00
      Sam Evans
      Celynnen Fun Time
      B
      173
      1
    • 18:16:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 18:34:00 - Advanced Medium AM85 (3) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 18:34:00
      Nick Bigland
      Backchat
      B
      126
      1
    • 18:42:00
      Laura Fisher
      Sam The Man Veldhoek
      S
      142
      1
    • 18:50:00
      David Corbit
      Zifron
      B
      169
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 18:58:00 - Advanced Medium AM 91 (4) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 18:58:00
      Nick Bigland
      Backchat
      B
      126
      1
    • 19:06:00
      Laura Fisher
      Sam The Man Veldhoek
      S
      142
      1
    • 19:14:00
      David Corbit
      Zifron
      B
      169
      1
    • 19:22:00
      Amy Tilston
      Diamantico
      B
      133
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 19:30:00 - FEI Prix St Georges FEI PSG (2) - Arena 1
    Sponsor: Fairfax Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 19:30:00
      Darcas Lever
      Negradite
      S
      117
      1
    • 19:38:00
      Rosa Hall
      Coronado
      B
      104
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 17th June, 2018
  • 08:00:00 - Preliminary P17A (6) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:00:00
      Pamela Branch
      Sundancer
      G
      125
      1
    • 08:07:00
      Vicky Northrop
      Jorgie
      B
      124
      1
    • 08:14:00
      Danielle Clarke
      ZEUS XII
      B
      128
      1
    • 08:21:00
      Paula Coogan
      Cottage Farm Touch and Go
      S
      147
      1
    • 08:28:00
      Lily Hughes Bell
      Laithehill Love-In-The-Mist
      B
      143
      1
    • 08:35:00
      paul keenan
      Gustav
      S
      176
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 08:42:00 - Preliminary P19 (11) - Arena 1
    Sponsor: BackInAction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 08:42:00
      Jane Taylor
      Chameleon
      S
      166
      1
    • 08:50:00
      lisa thomas
      Cahermona Lass
      S
      114
      1
    • 08:58:00
      Danielle Clarke
      ZEUS XII
      B
      128
      1
    • 09:06:00
      Break
      -
      1
    • 09:14:00
      Paula Coogan
      Cottage Farm Touch and Go
      S
      147
      1
    • 09:22:00
      Vicky Northrop
      Jorgie
      B
      124
      1
    • 09:30:00
      Helen Foggo
      Marley
      B
      171
      1
    • 09:38:00
      Lily Hughes Bell
      Laithehill Love-In-The-Mist
      B
      143
      1
    • 09:46:00
      paul keenan
      Gustav
      S
      176
      1
    • 09:54:00
      Jane Taylor
      Golddigga
      S
      167
      1
    • 10:02:00
      SUSAN LYNN
      STARVALLEY
      S
      113
      1
    • 10:10:00
      Paige Hartley
      Fudge 1
      B
      185
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 10:22:00 - Novice N23 (13) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 10:22:00
      pat oconnor
      Carrickfergus Lad
      B
      135
      1
    • 10:29:00
      SUSAN LYNN
      STARVALLEY
      B
      113
      1
    • 10:36:00
      Danielle Kenny
      Tyersal hallo
      B
      108
      1
    • 10:43:00
      Helen Foggo
      Marley
      B
      171
      1
    • 10:50:00
      Jane Hartley
      Arctic Cello
      B
      151
      1
    • 10:57:00
      Jane Taylor
      Golddigga
      S
      167
      1
    • 11:04:00
      Kathy Small
      Bentley W
      S
      130
      1
    • 11:11:00
      Paige Hartley
      Fudge 1
      B
      185
      1
    • 11:18:00
      Gill Skellern
      Metric Mantra
      S
      152
      1
    • 11:25:00
      Julie Matthews
      Townend Wager
      S
      123
      1
    • 11:32:00
      Sue Cottrell
      Chacot Showman
      S
      155
      1
    • 11:39:00
      Andrea Broome
      sofia
      B
      158
      1
    • 11:46:00
      Gill Kilpatrick
      Cynheidrefawr Catrin
      B
      134
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 11:53:00 - Novice N37 (9) - Arena 1
    Sponsor: Dodson & Horrell
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 11:53:00
      Tina Marriott
      Atlanta W
      S
      187
      1
    • 12:01:00
      Jane Hartley
      Arctic Cello
      B
      151
      1
    • 12:09:00
      Samantha Scarisbrick
      A Big Chance
      S
      175
      1
    • 12:17:00
      Kathy Small
      Bentley W
      S
      130
      1
    • 12:25:00
      Andrea Broome
      sofia
      B
      158
      1
    • 12:33:00
      Gill Skellern
      Metric Mantra
      S
      152
      1
    • 12:41:00
      Julie Matthews
      Townend Wager
      S
      123
      1
    • 12:49:00
      Sue Cottrell
      Chacot Showman
      S
      155
      1
    • 12:57:00
      David Mills
      Belleisle Thistledown
      S
      146
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 13:05:00 - Elementary E43 (3) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 13:05:00
      janet lomax
      wandango
      S
      150
      1
    • 13:13:00
      ALANNA PILLING
      FERGUS VIII
      S
      181
      1
    • 13:21:00
      chloe taylor
      Treliver Divine
      S
      186
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 13:29:00 - Elementary E53 (5) - Arena 1
    Sponsor: Childeric Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 13:29:00
      Gill Kilpatrick
      Cynheidrefawr Catrin
      B
      134
      1
    • 13:37:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • 13:45:00
      janet lomax
      wandango
      S
      150
      1
    • 13:53:00
      ALANNA PILLING
      FERGUS VIII
      S
      181
      1
    • 14:01:00
      chloe taylor
      Treliver Divine
      S
      186
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 14:09:00 - Medium M61 (8) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 14:09:00
      Lucy Warbrick
      Double T
      S
      164
      1
    • 14:17:00
      Suzanna Whalley
      Epernay ELS
      B
      148
      1
    • 14:25:00
      Susanne Beesley
      Penniment Boy George
      B
      141
      1
    • 14:33:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • 14:41:00
      Lauren O'Hagan
      Decadance
      S
      172
      1
    • 14:49:00
      Robert Gilsenan
      Camlough mainstream
      B
      178
      1
    • 14:57:00
      Paula Bowles
      Break field
      S
      183
      1
    • 15:05:00
      Lucie Dunkeld
      Barchetta
      S
      188
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 15:16:00 - Medium M73 (7) - Arena 1
    Sponsor: TopSpec
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 15:16:00
      Amy Tilston
      Diamantico
      S
      133
      1
    • 15:24:00
      elaine scott
      Florava
      S
      160
      1
    • 15:32:00
      Robert Gilsenan
      Camlough mainstream
      B
      178
      1
    • 15:40:00
      Suzanna Whalley
      Epernay ELS
      B
      148
      1
    • 15:48:00
      Lauren O'Hagan
      Decadance
      S
      172
      1
    • 15:56:00
      Paula Bowles
      Break field
      S
      183
      1
    • 16:04:00
      Kate McKnight
      Just Johnny II
      B
      184
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 16:12:00 - Advanced Medium AM85 (1) - Arena 1
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 16:12:00
      Alan Rogers
      Aspen Valley
      B
      127
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 16:20:00 - Advanced Medium AM 91 (4) - Arena 1
    Sponsor: Equine Construction
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 16:20:00
      Alex Calder
      bilbao fluswiss
      B
      144
      1
    • 16:28:00
      Rebecca Caroline Belshaw
      Evita Vienna
      S
      165
      1
    • 16:36:00
      Amy Tilston
      Diamantico
      B
      133
      1
    • 16:44:00
      Darcas Lever
      Negradite
      G
      117
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena
  • 16:44:00 - FEI Prix St Georges FEI PSG (1) - Arena 1
    Sponsor: Fairfax Saddles
    You compete in this classView riders
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Bridle
      Arena
    • 16:44:00
      Rosa Hall
      Coronado
      B
      104
      1
    • Start time
      Rider/Horse
      Level
      Competitor
      Arena